Alabina

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Imię to poznałam już dawno temu  za sprawą zespołu Alanina. Nie będę ukrywać, że imię to przypadło mi do gustu. Kojarzy mi się z orientalną i tajemniczą pięknością. Uważam, że to bardzo piękne imię.

Alabina

 Etymologia

Alabina to imię wywodzące się najprawdopodobniej z kultury arabskiej, w której to posiada dwa znaczenia, pierwsze to „chodź do mnie”, drugie zaś „Bóg jest między nami”. Alabina jest więc imieniem teoforycznym.

Statystyki

W Polsce imię Alabina nie miało nadań.

Co myślicie tym o imieniu?
Pozdrawiam, Marthette :lol:

Jedna myśl nt. „Alabina

  1. ~Emilia Lind

    Witaj! :)
    Alabina brzmi bardzo ciekawie. Kojarzy mi się trochę z Albiną, a trochę z enzymem o nazwie alanina. Poza tym kojarzy mi się także z kobietą o czarnych jak smoła włosach, wielkich, czarnych oczach, śniadej cerze, wysoką i bardzo pewną siebie, lubiącą czerpać z życia pełnymi garściami. Póki co sama nie wiem, co myślę o tym imieniu, jeszcze się z nim nie osłuchałam, więc mój stosunek do niego jest raczej obojętny, ale ma w sobie coś ciekawego i egzotycznego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>