Radosne imię.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Wracam po dłuższej przerwie, kolejnej… Ale ze mnie pilna blogerka :D Muszę się w końcu wziąć  w garść i zacząć wykazywać się większą regularnością w prowadzeniu tej strony. Trzymajcie kciuki ;)

Dziś poznacie imię Lawena :)

Lawena

Etymologia

Lawena jest irlandzkim imieniem oznaczającym „radość„. Jednocześnie imię to jest uważane za wariant Lawinii.

Mnie brzmienie Laweny przypomina lawendę, będącą jedną z moich ulubionych roślin :) Szkoda, że nie można nadać dziewczynce imienia Lawenda… a może można tylko o tym nie wiem? ;)

Statystyki

U nas tego imienia jeszcze nie odnotowano.

 

Co myślicie tym imieniu?
Pozdrawiam, Marthette :-D

Jedna myśl nt. „Radosne imię.

 1. ~Emilia Lind

  Witaj! :)
  W brzmieniu Laweny rzeczywiście jest dużo takiej rzeźkiej, lekkiej radości. Podoba mi się w niej to, jak również fakt, że jest imieniem cltyckim, oraz to, iż jest tak podobna do lawendy i Lawinii, ponieważ ja również bardzo lubię lawendę i jest ona jedną z moich bardziej ulubionych roślin, a imię Lawinia jest według mnie piękne. Co do imienia Lawenda, również wydaje mi się ciekawym pomysłem, może dość extrawaganckim, ale brzmi ładnie, poza tym w krajach anglosaskich jest Lavender, więc czemu nie u nas Lawenda. Tym bardziej, że imię to funkcjonuje również w literaturze – jest Lawenda Lewis w serii o Ani z Zielonego Wzgórza L. M. Montgomery, w oryginale oczywiście nazywa się inaczej, ale jednak uważam, że to argument za nadawaniem Lawendy, jeśli ktoś ma taką ochotę, roślinne imiona są piękne, jeśli nie są nazbyt wydumane, a Lawenda na pewno zbyt wydumana nie jest.
  Pozdrawiam! :)
  Emilia

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>