Linor

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Cześć wszystkim! :)

Bohaterem mojego najnowszego posta będzie imię Linor, które poznałam tydzień temu, podczas oglądania dokumentu o Linor Abargil – izraelskiej miss. Co myślę o Linor? Uważam, że jest nad wyraz interesującym imieniem. Przywodzi mi na myśl kobietę niesłychanie ambitną, inteligętną, silną piękność o kruczoczarnych włosach.

Linor

Etymologia

Linor to skrót od Eleonora, a właściwie – Ellinor, która jest imieniem wodzącym się z języka hebrajskiego bądź arabskiego, gdzie oznacza „Bóg jest moją światłością” lub „Bóg mi światłem”. Inne źródła informują, że imię to zostało utworzone na gruncie języka greckiego od wyrazu eleo, co oznacza „lituję się”.

Znani użytkownicy

Linor Abargil – izraelskiej miss świata

Statystyki

Między 1901 a 30 kwietnia 1994 roku nie odnotowano nadań tego imienia. Szkoda.

Co myślicie o tym imieniu?
Pozdrawiam, Marthette :)

Jedna myśl nt. „Linor

  1. ~Emilia Lind

    Mi się podobają wszelkie formy Eleonory, co więcej sama Eleonora z roku na rok podoba mi się coraz bardziej i Linor nie jest tu wyjątkiem. Bardzo podoba mi się brzmienie tego imienia i myślę, że moglibyśmy je zaadoptować w formie Linora, mimo , że mamy już Eleonorę, bo przecież w innych językach też często istnieje kilka jej form, w sumie my też mamy już Lenorę, Norę i pewnie coś jeszcze. Mi Linor również kojarzy się z kimś bardzo ambitnym, choć ja mam wrażenie, że Linor nie jest kobietą silną z natury, potrzebuje czasu i różnych doświadczeń, żeby się taką stać. Jest bardzo wrażliwa, wie, jak postępować z ludźmi. No i mi – pewnie przez skojarzenia ze szwedzką Ellinor – kojarzy się raczej z blondynką niż z brunetką. Jest ona drobna, bardzo szczupła, ma zielone oczy i jasną cerę.
    Pozdrawiam! :)
    Emilia

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>