Orinda

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dziś napiszę o imieniu, które poznałam podczas przygotowań poprzedniego posta, toteż musiało się stać bohaterem mojej następnej notki.

orin

Etymologia

Imię Orinda najprawdopodobniej wywodzi się od hiszpańskiego wyrazu o znaczeniu oro -  „złoto”. Nazwa ta była w przeszłości pseudonimem angielskiej poetki Katherine Philips (1631-1664).

Statystyki

Do 1 kwietnia 1994 roku nie odnotowano u nas tego imienia, ale w latach 80. zarejestrowano jedną Oriantę.

 

Co myślicie o tym imieniu?
Pozdrawiam, Marthette  :-)

Jedna myśl nt. „Orinda

  1. ~Emilia Lind

    Ja spotkałam się jeszcze kiedyś z imieniem Orintha, może to jakiś wariant Orindy, lub, co wydaje mi się bardziej prawdopodobne, Orianty, o ile dobrze pamiętam imię Orintha oznacza złoty kwiat. Słyszałam też kiedyś o imieniu Olinda i bynajmniej nie było to spieszczenie ALeksandry. :D CO do Orindy, zawsze mi się podobały imiona z końcówką -inda, fakt, że najbardziej te z końcówką -linda, ale wszystkie pozostałe również. Jest w nich coś eleganckiego, ale zarazem beztroskiego, choć u nas na polskim gruncie wydają mi się troszkę pretensjonalne. Orinda również bardzo mi się podoba, jest taka egzotyczna, pięknie brzmi, ale jest w tym imieniu sporo wesołości i dziewczęcego uroku.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>