Warda

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Oto moje dzisiejsze znalezisko ;)

warda

Etymologia

Warda jest imieniem żydowskim, wywodzącym się od hebrajskiego słowa עלה o polskim tłumaczeniu „róża”. Posiada liczne form oboczne: Wardina, Wered(a?), Warit(a?).

Imię to można spotkać również w Indiach, gdzie imię Warda tudzież („i” nie „lub” ;) ) Warada zostały zapożyczone od małżonki hinduskiego boga Wisznu. W tym przypadku imiona te oznaczają „dawczynię”.

Formy obcojęzyczne

Vardah, Vered, Vardiina, Varita (angielski). Vardah (hebrajski)

Statystyki

Niestety w minionym wieku nie odnotowano nadań żadnej z form.

Co myślicie o tym imieniu? :-)
Pozdrawiam, Marthette

Jedna myśl nt. „Warda

  1. ~Emilia Lind

    W pierwszej chwili, gdy zauważyłam to imię, sądziłam, że to coś germańskiego, na przykład od skandynawskiego vård – opieka, ochrona, toteż zdziwiłam się trochę, że imię jest żydowskie. Jest w nim podobny chłód i siła jak w Torze, o której pisałaś wcześniej i to jest powód, dla którego nie mogę powiedzieć, że nie lubię Wardy, jednak mam wrażenie, że jest jeszcze twardszym imieniem od Tory, co sprawia, że nie mogę go tak do końca polubić, bo przez to wydaje mi się troszkę za mało kobiece. Jednak ten chłód i majestat Wardy ma w sobie coś, co określiłabym nawet jako fascynujące. Cóż, może jak się osłucham z tym imieniem, trochę się przyzwyczaję do jego istnienia, wyrobię sobie jakąś bardziej konkretną opinię na jej temat, bo na razie budzi we mnie mieszane uczucia. Bardzo natomiast spodobała mi się forma Wardina. Jest również twarda, ale ma w sobie to, czego moim zdaniem brakuje Wardzie plus jeszcze sporo dodatkowego uroku. Ze wszystkich form Wardy Wardina jest moją zdecydowaną faworytką, do reszty form mam stosunek raczej neutralny.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>