Virva

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dziś napiszę o swoim nowym odkryciu. Jeszcze nie zdążyłam wyrobić sobie zdania na temat imienia Virva, toteż pozwolę sobie pominąć tę kwestię.

virva

Etymologia

Imię Virva najprawdopodobniej zostało utworzone od fińskiego virvatuli o znaczeniach: „błędne ogniki”, „złudna nadzieja”, „coś niemożliwego do osiągnięcia”. W fińskich wierzeniach ludowych virvatuli to światło, które pojawia się nad wodą.

Daty imienin

W Finlandii imię to swój dzień obchodzi 2 marca.

Statystyki

U nas nie miało nadań.

 

Co myślicie tym imieniu?
Pozdrawiam, Marthette  :-)

Jedna myśl nt. „Virva

  1. ~Emilia Lind

    Witaj! :)
    Mimo, że od ponad roku bardzo interesuję się Finlandią, fińskimi wierzeniami, kulturą i przede wszystkim językiem fińskim, nie miałam jak dotąd pojęcia o tym, że w fińskim jest takie słowo jak virva. Imię Virva jednak od razu zabrzmiało mi bardzo fińsko. Właściwie chyba mi się podoba: jest takie figlarne i takie fińskie, kojarzy mi się ze szwedzkim słowem att virvla – „wirować”. Z drugiej jednak strony kojarzy mi się też z wyrwą i nie wiem dlaczego wydaje mi się niezbyt kobiece, ale myślę, że wynika to stąd, że dopiero poznałam to imię i z czasem pewnie polubię je bardziej.
    Pozdrawiam! :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>