Imię dla przyszłego Senatora ;)

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Czas na kolejne osobliwe imię. Może mój blog odwiedzają ludzie, którzy marzą, aby ich pociechy, które niedługo przyjdą na świat, odniosły sukces w świecie polityki. Kto wie, może to imię w jakiś magiczny ( lub nie ) sposób przyczyni się do spełnienia tych marzeń. :) Nigdy nic nie wiadomo, prawda?

Etymologia

Senator jest imieniem pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od pospolitego słowa senator, które oznacza  ‚członka senatu’.

Formy obcojęzyczne


łac. Senator, fr. Sénator, wł. Senatore.

 

Daty imienin

Imię to imieniny obchodzi: 14 lutego, 28 lub 30 maja, 15 lipca10 i 14 września oraz 18 lub 26 września. Jego patronami są: Senator męczennik z Temesy wspomniany razem z Wiator, Kasjodor i Dominata, Senator, biskup Mediolanu, Senator, biskup Werony, Senator (Syneriusz), biskup Avranches.

Statystyki

Nie było nadań.

Co myślicie tym imieniu?
Pozdrawiam, Marthette :)

 

 

Jedna myśl nt. „Imię dla przyszłego Senatora ;)

  1. ~Emilia Lind

    Owszem, ja uważam, że jeśli ktoś rzeczywiście marzy o politycznej przyszłości dla swojego syna i ma na tyle oryginalności (i odwagi), żeby nadać mu imię Senator, to może to zaowocować karierą polityczną, wcale niekoniecznie z udziałem jakiejś magii czy innych nadprzyrodzonych zjawisk. Dziecko będzie miało od zawsze wdrukowane w mózg, że jest „Senator”, a resztę podświadomość sama zrobi. Skoro jest Senator, to najwidoczniej tak musi być. Tylko to dziecko będzie musiało mieć też od dzieciństwa spore zdolności dyplomatyczne i odporność psychiczną, w ogóle jakiś dystans do rzeczywistości itp. bo inaczej to ja nie wiem, jak taki mały człowiek zniesie, że się z niego ciągle ktoś podśmiewa, może nawet nie rówieśnicy, którzy jeszcze w podstawówce mogą nie wiedzieć co to w ogóle jest senator, ale inni ludzie. No i jak to brzmi: „pan senator Senator Kowalski”. :D

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>