Noura

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Poznajcie Nourę :)

Etymologia

Imię Noura jest przekształceniem arabskiego imienia Nura, wywodzącego się od wyrazu: نور , o znaczeniu: „światło”. W tradycji islamskiej النور (al-Nur) jest jednym z 99 imion Allaha. Omawiane imię występuje w jeszcze dwóch formach: Noor, Nur, druga forma jest zarazem męskim odpowiednikiem tego imienia.

Formy obcojęzyczne

Nur (turecki),  Nur (ujgurski), Nur, Nur (urdu),

Statystyki

W XX wieku odnotowano jedną Nourę (lata 80.) i jedną Nourrę (również w latach 80.).

 

 Co myślicie tym imieniu?
Pozdrawiam, Marthette :)

2 myśli nt. „Noura

  1. ~Emilia Lind

    Witaj! :) Nigdy wcześniej nie spotkałam się z imieniem Noura, ale od razu spodobała mi się taka mroczna aura, która jakby spowija to imię. Znam natomiast od dość dawna imię Noor i ono podoba mi się jednak bardziej. Jestem dość mocnoo zaskoczona tą Nourą i Nourrą w Polsce, nie przypuszczałabym, że takie egzotyczne imię może mieć u nas jakieś nadania. Pozdrawiam! :)

    Odpowiedz
  2. ~Artemida

    Wydaje mi się, że inną wersją tego imienia jest również Nora. Mieszkam kilkanaście lat w Norwegii i tutaj imię Nora jest, moźe nie jakieś bardzo popularne, ale całkiem normalne. W języku norweskim literkę „o” czyta się jak polskie „u”. Tak więc norweska Nora brzmi właśnie jak Nura czy Noura. By the way, cudowne imię jak dla mnie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>