Liwilla

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Gdyby przyszło mi dokonać wyboru między imionami: Liwia a Liwilla, miałabym nie lada problem, ponieważ w obu znajduję cechy, które mnie zachwycają i te, które działają na mnie zniechęcająco. Liwia jest całkiem przyjemnym imieniem, cenie je za delikatność i słodycz brzmienia. Sen z powiek spędza mi to, że jednocześnie brzmi, jak „ucięta” Oliwia. Obawiałabym się, że to podobieństwo może przyczynić się do notorycznego mylenia obu imion, szczególnie przez osoby starsze. Kolejnym minusem jest stale rosnąca popularność.

Plusami Liwilli w mojej ocenie są: oryginalność, dzięki której może być ciekawą alternatywą dla coraz popularniejszej Liwii; dumne, arystokratyczne brzmienie oraz  staroświecki urok. Za minus uważam natomiast końcówkę „lla”, którą sprawia, że imię to brzmi nieco przyciężkawo.

66565

Etymologia

Imię Liwilla zostało utworzone na gruncie łacińskiego imienia Liwia, jako jego zdrobnieniem. Można je tłumaczyć, jako „mała Liwia” lub korzystając z pierwowzoru -  „mała zazdrośnica, złośnica”.

Wymyślono je dla starszej siostry rzymskiego cesarza Klaudiusza, Liwii Julii, aby odróżnić ją od babci i imienniki, Liwii (żony Augusta).

Znane użytkowniczki

Liwia „Liwilla” Julia vel Klaudia Julia Liwilla – siostra cesarza Klaudiusza.

Daty imienin

Imię Liwilla powinno obchodzić swoje imieniny w tych samych dniach, co Liwia, czyli: 14 października, 13 listopada i 14 grudnia

Statystyki

U nas to imię nie miało nadań.

 

Co myślicie tym o imieniu?
Pozdrawiam, Marthette :)

3 myśli nt. „Liwilla

  1. ~Emilia Lind

    Witaj! :)
    Mi również Liwilla kojarzy się trochę z willą, ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza. W pierwszej chwili miałam wrażenie, że to imię jest trochę sztuczne i takie właśnie nieco „ciężkie”, ale teraz właściwie sama nie wiem, czy wolę Liwię, czy Liwillę, obie wydają mi się bardzo pięknymi imionami, miękkimi i słodkimi, przy czym Liwilla jest rzeczywiście bardzo oryginalnym i eleganckim imieniem. Gdybym miała dokonać wyboru, które imię: Liwię, Liwillę czy Liwnę lubię bardziej, miałabym spory problem, naprawdę nie wiem. Każde z nich ma dla mnie coś innego, co jest w nim urzekające, co sprawia, że uważam je za piękne, każde jest inne.
    Pozdrawiam! :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>