Nazaria i Nazaria

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Pisząc swój poprzedni post, odkryłam istnienie jeszcze jednej Nazarii… Spieszę z wyjaśnieniami.

naz22

Etymologia

Może znaczne od przypomnienia dobrze znanej Nazarii. Imię to jest imieniem łacińskim o znaczeniu: „kobieta pochodząca z Nazaretu”, „nazaretanka”. Jej męskimi wariantami są: Nazar, Nazariusz i Nazary.

Podczas gdy druga i nowa dla Nazaria jest żeńskim odpowiednikiem greckiego imienia Nazariasz, które tłumaczy się jako „oddany Bogu”. Innym męskim odpowiednikiem jest – o dziwo – Nazary.

Daty imienin

Imiona te swój dzień obchodzą 16 października.

Znani użytkownicy

Nazary – męczennik żyjący w I wiek.

Statystyki

Pozwólcie, że w przypadku Nazarii i Nazarego powtórzę to, co napisałam w poprzedniej notce, bo nie wiadomo, które imiona dotyczą te dane.  Między 1901 a kwietniem 1994 roku imię Nazaria odnotowano 2 razy: w latach 20. i 40.
Imię Nazary 3 razy: 1901-1920, w latach 50. i 60.
Imię Nazariasz nie miało nadań.

Co myślicie tym o imieniu?
Pozdrawiam, Marthette :)

4 myśli nt. „Nazaria i Nazaria

 1. ~Emilia Lind

  Witaj! :) Ciekawe zjawisko z tymi Nazariami. Niezależnie jednak od etymologii imię Nazaria całkiem mi się podoba, natomiast Nazary niemal w ogóle.Nazariasz ma w sobie coś ciekawego, co przyciąga uwagę, ale z pewnością nie jest imieniem, które jakoś bardzo by mi się podobało.
  Pozdrawiam! :)

  Odpowiedz
  1. Marthette Autor wpisu

   Witaj,

   To wspaniała wiadomość! :) Dlaczego akurat to imię stało się imieniem Twojej córki? Ile Ona ma lat? I jak Jej się żyje z nim?

   Pozdrawiam, Marta

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>