Purnima

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Imię Purnima kojarzy mi się sympatycznie, bo z kotami, które wręcz ubóstwiam! Dlaczego właśnie z nimi? Powód tego jest bardzo prozaiczny – otóż ulubiona karma mojej Kotki  nazywa się podobnie. Poza tym przywodzi mi na myśl żydowskie święto Purim.

purnima

Etymologia

Imię Purnima jest żeńskim imieniem wywodzącym się od hinduskiego slowa पूर्णिमा o niezwykle urokliwym znaczeniu „księżyc w pełni”. Cudo! Są chętni na to imię? Omawiane przeze mnie imię posiada formę Poornima, która kojarzy mi się z Poroninem.

Daty imienin

Wprawdzie imię to nie ma swojego dnia, ale pozwoliłam sobie wyznaczyć ów dzień na 22 listopada – wtedy to dowiedziałam się o jego istnieniu.

Statystyki

Do tej pory nie odnotowano u nas tego imienia.

Co myślicie o tym imieniu?
Wolicie Purnimę czy Poornimę
Pozdrawiam, Marthette :)

Jedna myśl nt. „Purnima

  1. ~Emilia Lind

    Witaj! :) Mi Purnima kojarzy się z… purpurą i w ogóle wszystkim co purpurowe, pewnie ze względu na to pur-, bo innego powodu nie widzę. Jest piękne i znaczenie jest rzeczywiście cudowne i pasuje do tego imienia. Wolę Purnimę niż Poornimę, bo uważam, że u nas brzmi naturalniej. A samą Purnimę wyobrażam sobie jako małą, mniej więcej dziesięcioletnią dziewczynkę, bardzo miłą, słodką, doość żywiołową i bardzo inteligentną, pełną uroku i potrafiącą rozbroić każdego, albo jako panią w raczej starszym wieku, ale bardzo młodo wyglądającą, gospodynię domową, pełną energii i radości życia, ale też bardzo doświadczoną życiowo i mądrą, chętnie udzielającą innym rad, bardzo troszczącą się o innych i uroczą. Pozdrawiam! :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>