Narayana

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Co powiecie na jeszcze jeden post? Jestem całkowicie za, toteż do dzieła!

111111111111111111

Etymologia

Imię Narayana (Narajana), podobnie jak bohaterka mojego wcześniejszego krótkiego artykułu, pochodzi z Indii. Zostało utworzone od wyrazu नारायण o tłumaczeniu: „droga człowieka” albo „, „syn prawód (prawowity?), syn (Transcendentalnego) człowieka„.
Męską formą tego imienia jest Narayan/Narajan.

Znani użytkownicy

W Hinduizmie Narayana był pierwotnie bóstwem wody, który w późniejszym okresie połączył się z postacią Wisznu i Kryszny. Uchodzi również za syna Dharmy i apsary Urwaśi.

Daty imienin

Umówmy się, że Narayana/Narajana obchodzi swoje imieniny 13 grudnia.

Statystyki

Do tej pory nie odnotowano u nas tego imienia.

Co myślicie tym o imieniu?
Pozdrawiam, Marthette :)

7 myśli nt. „Narayana

  1. ~Emilia Lind

    Mam silne wrażenie, że gdzieś już wcześniej musiałam się spotkać z imieniem Narayan, bo brzmi mi dziwnie znajomo. Wszystkie te imiona bardzo mi się podobają, chociaż myślę, że na popularność w naszym kręgu kulturowym nie mają raczej szans. Narayana/Narajana wydaje mi się szczególnie pięknym i mistycznym imieniem, mimo swego raczej męskiego znaczenia wydaje mi się bardzo kobiece i urocze. Kojarzy mi się trochę z walijską Rhiannon, chyba tylko mój mózg wie dlaczego, mi nie powiedział. Narayan/Narajan kojarzy mi się z jakimś hinduskim mnichem albo braminem i to już jest bardziej uzasadnione :D Uważam, że oba imiona są bardzo urocze i wpewien sposób mistyczne.
    Pozdrawiam! :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>