Marchesa: kolekcja wiosna – lato 2015.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Sanne Vloet (VIVA)

Data pokazu: 13 IX 2014
Miejsce pokazu: Londyn

Z okazji dziesięciolecia marki Marchesa, duet projektantek: Georgine Chapman i Keren Craig, postanowił porzucić Nowy Jork i wrócić do Londynu – kolebki ich „modowego” dziecka. Ponowna zmiana miejsca była dla mnie niemałym zaskoczeniem. Zaczęłam też obawiać się tego, co będzie dalej: czy Chapman i Craig porzucą swój dotychczasowy styl na rzecz czegoś nowego i niekoniecznie dobrego,  czy w ogóle Marchesa sprawdzi się nad Tamizą i wpasuje się w styl londyńskich projektantów? A może w otoczeniu londyńskich dizajnerów stanie się siódmym dzieckiem stróża? Z powodu swych obaw z przeogromną niecierpliwością czekałam na pokaz najnowszej kolekcji…

Jednak z przyczyn niezależnych ode mnie (ach złośliwość rzeczy martwych :twisted: ), ten czas znacznie mi się wydłużył. Ale – jak to mówią – co się odwlecze, to nie uciecze i w końcu  doczekałam się dnia, w którym i mnie dane było obejrzeć wspomnianą kolekcję. Już po pierwszych projektach przekonałam się, że warto było czekać, bo są piękne i niezwykłe, jak każde zresztą tej marki. A może nawet ta kolekcja jest lepsza od poprzednich. :)

Ta kolekcja jest wspaniałym hołdem ku czci piękna wiosny i lata. Projektantki bardzo umiejętniej połączyły klasyczną elegancję ze stylem rockowym i boho, a poza tym w zaprezentowanych sukniach dostrzegam również drobne wpływy orientu, który bywa kłopotliwy. Mnie modelki w tych strojach przypominają rusałki i wróżki z ludowych podań. ;)

Moje typy:

W nawiasach umieściłam nazwy agencji, dla których pracują te modelki.

Georgia May Jagger (TESS)
Jacquetta Wheeler (STORM)
Eliza Cummings
Zo Nowak (STORM)
Hollie-May Saker (Models 1)
Sanne Vloet (VIVA)
Kat Siegmund
Leila Nda (Models 1)
Izabel Goulart (ELITE)
Cindy Bruna (ELITE)
Mijo Mihaljcic (IMG London)
Hollie-May Saker (Models 1)
Ji Hye Park (PREMIER)
Alma Durand (PREMIER)
Agne Konciute (Next)
Kat Siegmund
Yumi Lambert (IMG London)

Co sądzicie o tej kolekcji?

Pozdrawiam :)

5 myśli nt. „Marchesa: kolekcja wiosna – lato 2015.

  1. ~Kasia Dudziak

    Jak zwykle opad kopary. Niesamowita kolekcja. Chciałabym mieć wszystkie w szafie. Szkoda że się nie da wypowiedzieć jakiegoś zaklęcia i za moment ciuchy już wiszą w mojej szafie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>