„Upadłe damy II Rzeczpospolitej”, Kamil Janicki.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

W bałuckiej cichej dzielnicy
Mieszkała z córeczką wdowa,
Gdzieś na Szopena ulicy,
Zwała się pani Zajdlowa…

Tę książkę przeczytałam kilka miesięcy temu. Studiuję historie i interesuje się sprawami kryminalnymi, więc za punkt honoru obrałem sobie przeczytanie tej książki.

Jej autor – Kamil Janicki w bardzo przystępny i nieco ironiczny sposób przedstawia życiorysy i motywy zbrodni kilku znanych przedwojennych przestępczyń. Książka Janickiego składa się z prologu, który został poświęconym między innymi chyba najsłynniejszej przestępczyni II RP – Ricie Gorgon, a także z siedmiu rozdziałów, dzięki którym poznajemy skomplikowane losy „upadłych dam”.

Bohaterki tej książki wywodzą się z różnych klas społecznych: począwszy do arystokracji, przez drobnomieszczaństwo, skończywszy na proletariacie. Nie każda z kobiet opisanych przez autora jest zła, niektóre są tylko ofiarami uwikłanymi w okrutne spiski, a inne zaś są istotami przesiąkniętymi złem.

Książka bardzo przypadła mi do gustu, lecz niestety po jej przeczytaniu czułam niedosyt, ponieważ jestem zdania, że autor mógł opisać jeszcze kilka równie ciekawych (a może i ciekawszych) przestępczyń i ich zbrodni. Ponadto przedstawionych historiach czegoś mi brakuje… Niemniej jednak bardzo polecam tę ksiażkę, bo jest niezwykle ciekawa i po prostu warta przeczytania.

Autor: Kamil Janicki
Liczba stron: 400
ISBN: 9788324027927
Moja ocena 7/10

Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>